Alutech Cephe SistemleriHizmet alanı; Alutech markası adı altında inşaat sektörüne mimari ürünler sunmak, cephe giydirme sistem tasarımı ve organizasyonunu gerçekleştirmek. Bölüm; müşteri beklentilerinin üst seviyelerde karşılanması amacıyla, üretim, işlenebilme, montaj, maliyet faktörlerini en verimli şekilde gerçekleştirecek sistemleri oluşturur. Genel ürün sistemleri yâda proje bazında müşteri talepleri için teknik destek çalışmaları yürütür, test çalışmaları, broşür, katalog çalışmalarını organize eder, maliyet analiz ve sistem sunumları gerçekleştirir.

Silikon Cephe SC (T)

Silikon giydirme cephe sisteminde çerçeveler içerisinde kalarak görünmeyecek şekilde camlara silikon ile sabitlenir. Dışarıdan bakıldığında sadece cam kaplama görülür ve derz aralıklarında EPDM fitiller uygulanarak derinlik kazandırılır. Bu sayede binanız daha şık ve modern görünür. Gizli kanat yapılması istendiğinde sabit ve kanat profilleri aynı olduğu için bina içi görünüşünde bütünlük sağlanmış olur.

Isı Yalıtımlı Silikon Cephe SC(T+)

Silikon cephe uygulamaları ile tümüyle aynı özelliklere sahip ayrıca poliamid ısı bariyeri sayesinde yalıtım özelliği güçlendirilmiş bir sistemdir.

Mekanik Cephe MC(T)

Cam çıtaları ve farklı derinliklere sahip profilleri ile silikon ve kapaklı cephe sentezi sağlanmıştır.Çıta görünümünden ve gizli kanat uygulanabilmesinden dolayı binaya ince ve estetik bir hava kazandırır.

Isı Yalıtımlı Mekanik Cephe MC (T+)

Mekanik cephe uygulamaları ile tümüyle aynı özelliklere sahip ayrıca poliamid ısı bariyeri sayesinde yalıtım özelliği güçlendirilmiş bir sistemdir.

Kapaklı Cephe KC(T)

Dışarıdan bakıldığında camlar bir çerçeve içerisinde gibi görünür.Silikon cephelerden farklı bu camlar üzerine gelen alüminyum profillerin kapak gibi görünmesidir.Cephede kanat açılmak istenildiğinde özel dizayn profillerle dışarıdan algılanamayacak şekilde gizli kanat uygulaması gerçekleştirilir.Düz, yuvarlak ve badem şeklindeki kapak seçenekleriyle binanıza ayrı bir renk getirir.

Yarı Kapaklı Cephe KC (T)

Klasik kapaklı cephe sisteminden ziyade bu sistemde binanın dış cephesinde yatay veya düşey kapaklardan sadece biri kullanılarak oluşturulur. Kapak uygulaması istenmeyen derzde, isteğe göre fitil veya silikon uygulanır. Düz – yuvarlak – badem kapak seçenekleriyle binanıza boş bir hava katılır.

Entegre Cephe EC (T)

Dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip, strüktürel silikon cephe sistemi görünümü elde edilmektedir. Cama Strüktürel Silikonla sabitlenen özel çift cam spacer profili, bağlantı profilleriyle dıştan taşıyıcı profillere sabitlenir. İstenildiğinde seçilen herhangi bir cam panel, dışarıdan hangisinin açılır olduğu belli olmaksızın gizli kanat halinde getirilir.Sistem panel profili gerektirmediği için oldukça ekonomik bir çözümdür.

Çelik Takviyeli Cephe Sistemleri (ÇT-94)

Geniş ve yüksek açıklık gerektiren alanlarda, mağaza, vitrin, showroom gibi cephelerde, tercih edilen bir sistemdir. Kapaklı ve silikon cephe özelikleriyle çözülebilmektedir.

Alutech Cephe Sistemleri

Işıklık Sistemleri

Genellikle çelik taşıyıcı üstlerinde kullanılan, geniş açıklıklarda tercih edilen, istenildiğinde havalandırma için kanat uygulaması yapılabilen bir sistemdir.

Yalıtımsız Pencere Serisi (W2)- 1.6

Her türlü pencere ve kapı açılım varyasyonlarının çözülebildiği, teknik olarak Avrupa normlarında kanal detayıyla tüm aksesuar çeşit uyumunun sağlandığı bir seridir.Mimari estetiğiyle ve tüm boya, eloksal renklerinin uygulanabildiği ayrıcalıklı bir sistemdir.

Yalıtımlı Pencere Serisi ( W1)- 1.6

Yalıtımsız pencere seri sistemi ile tümüyle aynı özelliklere sahip ayrıca poliamid ısı bariyeri sayesinde yalıtım özelliği güçlendirilmiş bir yalıtımlı kapı seri sistemidir.

Yalıtımsız Kapı Serisi (D2)

Kapı açılım varyasyonlarının tamamını karşılayan, Avrupa normlarında kanal detayıyla tüm aksesuar çeşit uyumunun sağladığı, tüm boya ve eloksal renklerinde uygulanabilen bir sistemdir.

Yalıtımlı Kapı Serisi (D1)

Yalıtımsız kapı seri sistemi ile tümüyle aynı özelliklere sahip ayrıca poliamid ısı bariyeri sayesinde yalıtım özelliği güçlendirilmiş bir yalıtımlı kapı seri sistemidir.

Yalıtımsız Sürme Seri (S2)

İtalyan Giesse aksesuar firmasının çözüm ortaklığıyla geliştirilen, güçlü ısı yalıtım özeliklerinin sunulduğu, piyasada ‘’kaldır –sür’’olarak bilinen bir sistemdir. Açılım varyasyonlarını karşılayabilmektedir.Kullanıldığı yerlerde işlev ve mimari olarak ayrıcalık sağlar.

Yalıtımlı Sürme Seri (S1)

Yalıtımsız sürme seri sistemi ile tümüyle aynı özelliklere sahip ayrıca poliamid ısı bariyeri sayesinde yalıtım özelliği güçlendirilmiş bir sürme seri sistemidir.

Kompoze Panel Taşıyıcı Cephe Sistemi (KP)

Kompoze panel mantığına uygun bir çözüm olup, hava sirkülasyonu sağladığı için her türlü iklim şartlarında doğru bir etkileşim yaratır.Montaj uygulamasında da ekonomik bir çözüm sunar.

Taş Cephe Kaplama Taşıyıcı Sistemi (TC)

Taşıyıcı sistem, üretimi ve taşın montajı bakımından son derece ekonomik bir sistemdir.Taşın montaj mantığını tümüyle karşılar.